QR kod ile Para Yatırma

En son özellikler, teknolojideki ilerlemeleriyle çok farklı yönde geliştirdi. Genel olarak insanlar bu koşullardan şüpheleniyor. QR kodu ile para yatırma işlevi görür. QR kod ile para yatırma teknolojiyi kullanmanın en kolay yollarından biri gibi görünse de, kullandığınız kişi bu yöntemi kullanmakta tereddüt eder. QR Kod sistemi internet üzerinden yapılan bir sistem olarak yürütülmektedir. 

  QR Kodu Güvenli mi?

 QR kod çalışmasının çalışma prensibine baktığımızda, normal yatırımlardan daha güvenli bir yatırım sistemi olduğunun farkındayız. Bir zamanlar duyduğumuz gibi, atmler’den yatırımlar. ATM makineleri için basit bir mekanizma kurarak kötü niyetli insanlar. Aksi takdirde, paranızı atm makinesinde bırakacağınızı düşünüyorsunuz, ancak atm makinesine yerleştirilmiş basit bir mekanizma sayesinde paranız gizli bölümlerde kalabilir. 

 Bu, dolandırıcıların çok kullanışlı bir yöntemi olarak bilinir ve değerlendirilir. QR kod teknolojisi ile mümkündür. QR kodu yatırım işlemlerinde gerekli bilgileri doldurun ve QR kodunuzu taramak için QR kodu okuyucusu gerekir. Bu şekilde, ATM ile hiç temas etmeyeceğiniz bir yere daha güvenli para aktarmanız gerekir. 

 Bu işlemi gerçekleştirmek için transfer hesabınız otomatik olarak yansıtılır. QR kodu ile para yatırma, teknoloji tarafından oluşturulan en güvenilir para yatırma yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. 

 Qr Kod ile Para Yatırma Genel Bilgi

 Qr kod ile para yatırma işlemi için, cep telefonuna giriş yaptıktan sonra ana sayfadaki “Para Çekme / Para Yatırma” düğmesine basın. “Bir Hesap veya Kredi Kartı Seçin” alanını tıklayın ve hesap sekmesinden çekeceğiniz hesabı ve tutarı seçin. Mobil şube ekranında açılan kamerada ATM’deki Qr kodunu okuyun ve ATM’den paranızı alın. 

 İsterseniz, ilk ekranda “Seçimi Hatırla” seçeneğini etkinleştirerek; Ek bilgiye gerek duymadan bir sonraki sefere para çekme işleminizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Qr kodla hesabınıza para yatırmak için; 

 Mobil cihazda oturum açtıktan sonra ana sayfadaki “Para Çekme / Para Yatırma” düğmesine basın. “Hesap seç” alanını tıklayın ve hesap sekmesinden yatırılacak hesabınızı seçin. Yatırılacak hesabınızı seçmek için “Para Yatırma” sekmesini tıklayın. ATM’ye dokunmadan anında para yatırmak için “Hızlı bir işlem yapmak istiyorum ve para yatırma işlemi ATM’de onay gerekmeksizin doğrudan hesabıma aktarılacaktır. ATM’deki QR kodunu mobil şube ekranında açılan kameraya tarayın ve paranızı para yatırma kutusuna koyun. 

 Qr Kod İle Hesabınızdan Para Çekme

 Mobile giriş yaptıktan sonra ana sayfada “Çek / Depozito”.

 “Hesap veya Kredi Kartı altında” seçeneğini belirleyin ve hesap sekmesinde para çekmek için hesabınızı ve tutarınızı seçin.

 ATM’den qr kodunu ve ATM’den paranızı alın.

 İlk seçeneği “Seçimi Hatırla” seçeneğini etkinleştirerek dili seçin; Para çekme işleminizi, bir sonraki para çekme işleminizden ek bilgiye ihtiyaç duymadan daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.